Bu alan adı satılıktır.

KEÇİÖRENLİ BERBERLERDEN SOSYAL DAYANIŞMA ÖRNEĞİ

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Keçiören’de faaliyet gösteren berberlerle Estergon Türk Kültür Merkezi’nde düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi. “Keçiörenli Berberler Yoksulluğa Makas Vuruyor” projesi kapsamında düzenlenen kahvaltıya Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Sezayi Kara da katıldı.

 

250 BERBERDEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE BEDAVA TIRAŞ

Keçiören Belediyesi tarafından, “Keçiörenli Berberler Yoksulluğa Makas Vuruyor” projesi kapsamında gerçekleştirilen kahvaltı programında Başkan Ak, masa masa dolaşarak berberleri selamladı. Berberlerle sohbet ederek onların problemlerini dinleyen Başkan Ak, problemlerin çözümü için Keçiören Belediyesi olarak ellerinden gelenin yapılacağını ifade etti.  Gönül Belediyeciliği kapsamında 250 berberin davetli olduğu kahvaltı programına ilgi yoğundu.

 

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ile Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Sezayi Kara tarafından, ihtiyaç sahiplerinin bedava tıraş edilmesi için imzalanan protokolle, berberlerden gönüllülük esasına göre ayda bir veya daha fazla tıraş yapması için taahhüt alındı. Gönüllü berberlerin dükkânlarına asması için hazırlanan afişler berberlere dağıtılarak, projenin anında hayata geçirilmesi için iki vatandaşın saç kesimi de yapıldı. Proje kapsamında, Başkan Ak’ın ev ziyaretleri sırasında tespit ettiği ihtiyaç sahibi çocukların, yaşlıların ve engellilerin saçları Keçiören’deki berberler tarafından ücretsiz kesilecek.

 

“BERBERLER, İNSANIN İÇİNİ DE GÜZELLEŞTİRİR”

Kahvaltı esnasında berberlik mesleği üzerine keyifli sohbet gerçekleştiren Başkan Ak, berberliğin revaçta bir meslek olduğunu dile getirerek, “Mesleki anlamda kendini geliştirmeye açık olan berberlik, günümüzde insanların da beklentilerini yüksek hale getirdi. Ayrıca esnaf dayanışmasının en fazla olduğu mesleklerden biri de berberliktir. Berber, sadece insanın dış görünüşünü değil içini de güzelleştirerek uğurlar. Berberden çıkarken kimsenin üzgün ayrıldığını göremezsiniz ” şeklinde konuştu.

 

GÖNÜLLERİ FETHEDİYORUZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın işaret ettiği Gönül Belediyeciliği kapsamındaki projelerini hız kesmeden sürdürdüklerini de belirten Başkan Ak, “ Rutin belediyecilik anlayışıyla alt yapı, üst yapı ve çevre düzenleme gibi hizmetler zaten belediyelerin temel görevleridir. Biz ise gönül belediyeciliği kapsamında vatandaşlarımızla birlikte, projelerimize onları da dâhil ederek gönülleri fethediyoruz. 10 yıldır hizmet etiğim Keçiören’de olumlu yönde değiştirdiğimiz çok şey var ama bunlardan en önemlisi, mahalle bilinci ve güven ortamı sağlanmış bir Keçiören. Son 10 yılda oluşturduğumuz Keçiören’in bu güzel fotoğrafı beni ziyadesiyle mutlu ediyor. İnsanlarımızı kaynaştırıp, sosyal dayanışmayı sağladığımız için vatandaşlarımızla gurur duyuyorum. Emeklerimiz boşa gitmiyor ” ifadelerine yer verdi.

 

“BAŞKANIMIZ VATANDAŞLA İÇ İÇE”

Berberlik mesleğinin uluslararası bir meslek olduğunu vurgulayan Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Sezayi Kara ise kıymetli bir mesleğin icracısı olan berberlere teşekkür etti.

Kahvaltı programına ilişkin memnuniyetini dile getiren berberler,  “Vatandaşından çekinmeyen, onlarla iç içe olan bir belediye başkanımız olduğu için şanslıyız. Belediye tarafından organize edilen kahvaltı programı berberler olarak bizleri onurlandırdı. Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Emeği geçenlerden Allah razı olsun” diye konuştu.

 

Estergon Türk Kültür Merkezi’nde düzenlenen kahvaltı programı toplu hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.