Bu alan adı satılıktır.

Egemen Bağış: Türkiye’de demokrasi işliyor

Egemen Bağış: Türkiye’de demokrasi işliyor


Egemen Bağış: Türkiye’de demokrasi işliyor

Brüksel'de AB konularını ele alan haftalık basılı New Europe dergisinde Bağış'ın kaleme aldığı ‘İstanbul&Brexit’ başlıklı makale yayımlandı.

Makalade Bağış şu görüşlere yer verdi:

Türkiye, batı medyası'nın perspektifinde demokrasiye önem vermeyen bir ülke imajıyla lanse edilir. Fakat 23 Haziran Türkiye demokrasi tarihi açısından önemli bir dönüm noktası.

Eski Meclis Başkanı ve Eski Başbakan Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu televizyonda karşı karşıya gelerek kozlarını paylaştılar. Bu durum 2002'den beri ilk kez gerçekleşti.

Saat 19:20 itibariyle Binali yıldırım rakibi Ekrem İmamoğlu'nun galibiyetini kabul edip onu tebrik ettiğini duyurdu. Bu yakın dönemde gerçekleşen seçim şunu gösterdi ki; Türkiye'de demokrasi işliyor ve her partinin kazanabilme şansı var.

Türkiye tarihinde askeri darbeler, ihtilaller bulunuyordu fakat 2016'dan sonra gerçekleştirilen reformlarla halk daha etkili hale geldi. 2016'daki darbe girişimi sonrasında askeriyenin üzerinde halkın daha etkili olması neticesiyle bugünkü demokratik seçimin önü açılmıştır. 


Kaynak: Hürriyet