Bu alan adı satılıktır.

Avrupa Oyunları ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda yayınlanacak?

Avrupa Oyunları ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda yayınlanacak?


Avrupa Oyunları ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda yayınlanacak?

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nden (TMOK) yapılan açıklamaya göre 50 ülkeden 4 binin üzerinde sporcunun yarışacağı Avrupa Oyunlarda, 200 madalya yarışması gerçekleştirilecek. Türk sporcularımız atıcılık, atletizm, badminton, 3x3 basketbol, bisiklet, boks, jimnastik, güreş, judo, kano, karate, masa tenisi, okçuluk ve sambo dallarında mücadele edecek. Peki, Avrupa Oyunları ne zaman, hangi kanalda yayınlanacak?

Belarus'un Minsk kentinde 21 - 30 Haziran 2019 tarihlerinde düzenlenecek 2. Avrupa Oyunları'nda Türkiye'yi 14 spor dalında 110 sporcu temsil edecek. Resmi açılış töreni, 21 Haziran 2019 Cuma günü saat 22.00’de Dinamo Stadı’nda gerçekleşecek. Madalya heyecanı, canlı yayınlar ve stüdyo programlarıyla sportstv ekranlarında olacak.

Oyunlar, Tokyo 2020 Olimpiyatları için bazı spor dallarında eleme yarışması anlamı taşırken, bazılarında ise sıralama puanı olarak katkı sağlayacak. Minsk 2019; okçuluk, atıcılık ve masa tenisinde Tokyo 2020 Olimpiyatları'na direkt kota verecek; badminton, erkekler boks ve judo dalları için ise Avrupa Şampiyonası özelliği taşıyacak.

BAKÜ 2015


Kaynak: Hürriyet